Автоцивілка - це обов'язковий вид страхування не тільки в Україні, а й практично у всіх країнах світу. Вартість ОСЦПВ в Україні відрізняється від провідних світових країн, на неї впливає ряд факторів. Наприклад, у США поліс може змінюватись в ціні в кілька разів тільки залежно від віку страхувальника. Так, молодим водіям у середньому вартість ОСЦПВ буде дорівнювати понад 2000 доларів на рік. Водіям же у віковій категорії від 50 до 60 років аналогічна страховка обійдеться близько 600 доларів.
На відміну від України в США
автостраховка ОСЦПВ залежить від кількості миль на добу, які проїжджає автомобіль, від обраного страхового покриття і навіть від підлоги водія. Страховка на новий автомобіль буде коштувати в кілька разів дорожче, ніж на старий. В іншому коефіцієнти при розрахунку схожі. Слід зазначити, що Автоцивілка в США обов'язкова не у всіх штатах, але навіть на добровільній основі користується великим попитом у автоаматорів. Враховуючи, скільки коштує ОСЦПВ на рік, деякі водії в США вибирають мінімальний пакет ризиків, що покриваються - тільки ДТП, решта ж платять зі своєї кишені в непередбачених ситуаціях.
Що стосується Європейських країн - тут Автоцивілка обов'язкова і вже давно стала невід'ємною частиною будь-якого автомобіліста. Водії навіть не задаються питанням, скільки коштує ОСЦПВ, а просто оформляють його. Рівень страхової культури суспільства Європейського Союзу набагато вище, ніж вітчизняний. Багато цікавиться: в зарубіжному ОСЦПВ скільки коштує людське життя і здоров'я? Ця сума дорівнює понад 7 млн. Євро в Німеччині. При ніж отримання інвалідності тягне за собою виплату більшої суми, ніж навіть у разі смерті. Матеріальний збиток компенсується страховою сумою до 1 млн. Євро. І це мінімальні суми, можна купити і додатковий захист. Зрозуміло, при таких цифрах вартість Автоцивілки в кілька разів вище, ніж в Україні. Але навіть висока вартість непропорційна різниці в розмірі відшкодування. Доставка поліса ОСЦПВ може здійснюватися в будь-якій країні світу.
Зарубіжний страховий ринок може собі дозволити такі суми, оскільки, згідно зі статистикою, нещасних випадків на дорогах в кілька разів менше, ніж у нашій країні. Щоб досягти такого рівня компенсацій не на шкоду страховикам, слід проводити реформи з метою зниження аварійності.
Страхові компанії ОСЦПВ Європи і США - це майбутнє і, швидше за все, рано чи пізно рівень української страхової культури досягне таких висот.